Provimes’le Covid 19 Risk Sürecini Yönetin

Provimes’le Covid 19 Risk Sürecini Yönetin

13/10/2020
Özcan Yazıcı

Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de kurumlar ve işletmeler Covid 19 pandemisini kontrol etme ve sağlık risklerini sınırlama yönünde tedbirler uygulamaya devam ediyor. Birçok kurum yüksek ateş ölçerek önlem almaya çalışırken Provimes’in geliştirdiği “Covid 19 Süreç ve Risk Yönetimi” uygulaması ve algoritması işletme ve kurumların olası riskleri önceden belirlemesine yardımcı oluyor. Uygulama, mevcut ve yeni müşterilerin kullanımına 8 Ekim 2020 itibariyle sunuldu.

Covid 19 pandemisi bulaş etkisi nedeniyle toplum sağlığı açısından risk olmaya devam ederken, ekonomik ve sosyal yaşam üzerindeki etkisini de sürdürüyor. Ülkeler ve hükümetler insan sağlığının korunması ile ekonomik ve sosyal yaşamın sürdürülebilirliği arasında denge sağlamaya çalışırken, Covid 19’un yayılımını durdurmak ve kontrolünü sağlamak büyük önem taşımaya devam ediyor.

SAĞLIK RİSKLERİNİ HIZLI BELİRLEYİN

Provimes, araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda “Covid 19 Süreç ve Risk Yönetimi” uygulaması ve algoritması geliştirerek kurum ve işletmelerin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Provimes yazılımına entegre biçimde çalışacak olan uygulama, kişilerdeki hastalık belirtilerinin ve bulaşma risklerinin ciddi ve düzenli olarak izlenmesini sağlayacak.

İşletme ve kurumlarda çalışanların, “vücut sıcaklığında artış, yorgunluk, ishal, kas ağrısı, baş ağrısı, öksürük, nefes alma güçlüğü, göğüste ağrı veya baskı, tat ve koku alma duyularında azalma” gibi sağlık belirtileri Covid 19 vakalarını belirleme ve anlamada önemli olurken, pandeminin kontrolünde tek başına yeterli olmuyor.

ÇEVRESEL FAKTÖRLERİ İZLEYEREK YAYILIMI ÖNLEYİN

Market, kafe, okul, sağlık kuruluşu ve benzeri insan yoğunluğun yüksek olduğu yerlerde çalışan aile bireyinin olması; düğün, taziye, sinema, hastane ve benzeri kalabalık bir ortamda bulunmak; toplu taşıma araçları ile yolculuk; Covid 19 tanısı konan veya temaslı olan bir yakına sahip olmak gibi bilgi ve verilerin önceden bilinmesinin riski anlama ve kontrol etmede büyük yararı bulunuyor.

Provimes Covid 19 Süreç ve Risk Yönetimi web ve mobil uygulamaları sayesinde tüm lokasyonlardaki beyaz ve mavi yaka çalışanlarına hızlıca ulaşım sağlanarak, toplanan veriler risk yönetim algoritmalarıyla analiz edilerek olası riskler önceden öngörülerek salgınla mücadele daha etkili biçimde yürütülebiliyor.

DEĞERLENDİRME SORULARIYLA RİSKİ ÖNGÖRÜN VE ANLAYIN

Covid 19 Süreç ve Risk Yönetimi uygulaması içerisinde bulunan değerlendirme sorularıyla çalışanların sağlık durumları anlık olarak izlenebiliyor. Mevcut sorular kurumun özel ihtiyaçlarına göre artırılabiliyor ya da azaltılabiliyor.

Her bir sorunun uygulanma periyodu ve hedef kitlesi departman veya grup özelinde belirlenebiliyor. Bunlar istenilen zaman değiştirilebiliyor. Vücut sıcaklığı ölçümleri manuel veya otomatik alınabiliyor. Hastalık riski veya belirtisi olan çalışanlar önceden ve hızlı tespit ederek erken önlem alınmasına imkan tanınıyor. Böylece yayılım riski azaltılıyor.

ZİYARETÇİ RİSKLERİNİ ÖNCEDEN BELİRLEYİN

Provimes Covid 19 Süreç ve Risk Yönetimi uygulaması yalnızca çalışanları değil, kurum ve işletmeye gelen ziyaretçileri de yakından takip ediyor.

Provimes Ziyaretçi Paneli’nde bulunan Covid 19 Hastalık Belirtisi ve Risk Durumu değerlendirme soruları kullanılarak ziyaretçi riskleri belirlenebiliyor. Yine ziyaretçilerle ilgili olarak da istenirse soru eklenip çıkartılabiliyor. Vücut sıcaklığı ölçümleri de yine manuel veya opsiyonel olarak otomatik alınabiliyor. Bu sayede hastalık riski veya belirtisi olan ziyaretçiler önceden ve hızlı tespit edilerek erken önlem alınabiliyor ve yayılım riski azaltılabiliyor.

KARE KOD İLE TEMASSIZ GEÇİŞ

Kurum ziyaretçilerinin girişlerde temas düzeyini en alt düzeye indirebilmek için ziyaretçi panellerinde temassız geçiş kare kodu kullanılabiliyor. Ziyaretçiler telefonlarını kullanarak kodu okutarak, açılan ekranda kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Aydınlatma, risk değerlendirme ve onay işlemleri temassız olarak tamamlanabiliyor.

İstenirse randevulu ziyaretlerde “Hastalık Belirtisi” ve “Risk Durumu” değerlendirme soruları önceden ziyaretçiye gönderilerek girişlerdeki temas düzeyi ve zaman süresi asgari seviyeye indirilebiliyor. Ayrıca değerlendirme sonrası risk görülmemesi halinde ziyaretçi kodunun gönderilmesi sağlanabiliyor.

KESİNTİSİZ İŞ AKIŞINI KORUYUN

Provimes Covid 19 Süreç ve Risk Yönetim uygulaması ile bir kurum ve işletme “çalışanlarının sağlığına verdiği önemi gösterebilir”, “Sağlıklı bir iş ortamı korunarak verimlilik artırılabilir”, “kesintisiz iş akışı sağlanabilir” ve “6331 Sayılı yasaya uyum gösterilebilir”.

Provimes ile entegre çalışacak olan Covid 19 Süreç ve Risk Yönetim uygulaması 8 Ekim 2020 tarihinde mevcut ve yeni kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir.

Sosyal medyada paylaşın
© 2019 Provimes Tüm Hakları Saklıdır. | E-Posta: info@provimes.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram