Sık Sorulan Sorular ?

Provimes bu bölümde sorularınızın % 95'i zaten cevaplandı. Sık karşılaşılan sorunların yanıtları için lütfen buradaki konulara göz atın.

Genel Sorular

Provimes’i kullanmaya nasıl başlayabilirim ?

Ana sayfada yer alan ‘30 Gün Ücretsiz Kullan’ butonuna tıklayın. Açılan kayıt formunda gerekli bilgileri girin. Adresinize gelen e-postadaki linke tıklayarak hesabınızı aktive ettikten sonra uygulamayı 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz kullanma süresi sırasında veya sonrasında satın almaya karar verirseniz dilediğiniz planı seçerek Provimes kullanımınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ücretsiz kullanım süresi boyunca girdiğim veriler, süresi sona erdiğinde silinecek mi ?

Ücretsiz kullanım süresi boyunca girdiğiniz veriler lisanslı kullanıma geçtiğiniz takdirde silinmeyecektir, Provimes’i kaldığınız yerden aynı verilerle kullanmaya devam edebilirsiniz. Ücretsiz kullanım süresi bitiminde Provimes kiralama siparişi vermediğiniz takdirde verileriniz 7 takvim günü sonunda silinecektir. Dilerseniz oluşturduğunuz tüm kayıtları Parametreler bölümünden silebilirsiniz.

Provimes ürün içerikleri nelerdir ?

Provimes şirketler için geliştirdiği yeni nesil akıllı iş yönetim araçları Ziyaretçi yönetimi, Toplantı ve salon yönetimi, Gönderi ve teslimatlar, Personeller, Kurum içi Paylaşım, Kurum içi mesaj ve Sanal asistanınız BİRİ ile Bulut ve Sunucu lisansı olarak satılmaktadır. Kullanıcı sayılarına göre ayrılmış 4 adet plan ve ek personel paketleri mevcuttur. www.provimes.com sayfasının sağ üst bölümünde yer alan fiyatlar sayfasında ayrıntılı içerik ve fiyat bilgisi verilmiştir.

Kiralama süresi sona erdiğinde verilerimi kendi bilgisayarıma alabilir miyim ?

Evet, kiralama süresi bitiminde süreyi uzatmamanız durumunda dilerseniz Parametreler bölümünden verilerinizi excell formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kullanmak için herhangi bir yatırım gerekiyor mu ?

Hayır, Provimes bulut tabanlı bir hizmettir, herhangi bir yazılım/donanım yatırımı veya kurulumu gerektirmez. Kayıt sırasında belirlediğiniz e-posta adresi ve şifresiyle kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kiralama Dışında Provimes Lisansını Satın Alabilir miyim ?

Evet, gerekli donanım/lisans altyapısını oluşturmanız durumunda, Provimes'i kendi sunucularınızda bulundurmak üzere satın alabilirsiniz. www.provimes.com sayfasının sağ üst bölümünde yer alan Fiyatlar sayfasında sunucu lisansı için fiyat teklifi alabilirsiniz. Sunucu Lisansı Satın Alma Formu, devam eden yıllarda program güncellemeleri fiyata dahil değildir, ürün güncelleme paketinin her yıl satın alınması gerekir.

Kullanmak için özel bir eğitim gerekiyor mu ?

Provimes herhangi bir internet kullanıcısının rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve ara yüzü basittir.

İhtiyaç durumunda nasıl destek alabilirim ?

Müşteri hizmetleri ekibimiz provimes kullanımınız boyunca sınırsız ve ücretsiz destekle yanınızdadır. info@Provimes.com adresine e-posta göndererek, uygulamanın içinden (sağ üst köşedeki destek butonuna tıklayarak) mesaj göndererek ya da hafta içi 09.00 – 18.00 arası 0(850)222 27 46 no’lu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yerinde destek hizmetiniz var mı ?

Provimes kullanıcı dostu basit arayüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla kullanabileceği bir uygulamadır. Ancak talebiniz durumunda Yerinde Hizmet Paketlerinden satın alabilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra bir yıllık kiralama süresi sona ermeden planlar arasında geçiş yapabilir miyim ?

Evet, kiralama süresinin bitmesini beklemeden planlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Yıllık kiralama süreniz, ilk sipariş tarihinizden itibaren geçerli olacaktır.

Provimes'i internet olmadan kullanabilir miyim ?

Provimes web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Programı kullanabilmek ve Provimes hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Provimes’e girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Provimes'in aynı zamanda iOS ve Android mobil uygulamaları mevcuttur.

Paketlerde Yer Alan Sms tükendiğinde ve Bulut Depolama Alanı dolduğunda ne yapmam gerekir ?

www.provimes.com adresinden SMS ve ilave Bulut alanı siparişi verebilirsiniz.

Provimes’in akıllı telefon uygulaması bulunuyor mu ?

Provimes’ün iOS ve Android için mobil uygulaması mevcuttur. 30 gün ücretsiz kullanım süreniz boyunca veya Provimes'e abone olduğunuzda mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz.

Taleplerim Provimes Ekibi tarafından nasıl değerlendiriliyor ?

Uygulamayı sizlerden gelen talepler doğrultusunda geliştiriyoruz. Gelen talepleri sıklığı ve ürün stratejisini göz önünde bulundurarak aralarında iş planımıza alıyoruz. Talepleriniz uygulamayı geliştirmemiz açısından son derece değerlidir.

Üyelik

Provimes Bulut ve Sunucu fiyatları nelerdir ?

Web sayfamızın Fiyatlar bölümünden güncel fiyatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Nasıl ücretli üye olabilirim ?

Provimes’e kayıt olarak 30 gün ücretsiz deneme süresinden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz kullanım süresi sırasında veya sonrasında abone olmaya karar verirseniz kredi bilgilerinizi girip abone olabilirsiniz. Ücretsiz kullanım süresi bitiminde herhangi bir paket seçmez ve abone olmazsanız ücretsiz üyeliğiniz sona erer.

Provimes abonesi olduğum zaman faturam ne zaman gelecek ?

Provimes olarak elektronik fatura kullanıcısı olduğumuz için aboneliğinize ait faturanızı elektronik fatura (e-fatura veya e-arşiv faturası) olarak hesap sahibinin e-posta adresine gönderiyoruz. Ödemenizi takip eden 7 gün içinde faturanız e-posta adresinize gönderilecektir. Elektronik faturanızı size gönderdiğimiz e-postanın ekinde .pdf formatında bulabilirsiniz. Bu .pdf dokümanını yazdırarak muhasebe işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz kullanım süresi içindeyken abone olursam kredi kartımdan hemen çekim yapılır mı ?

Ücretsiz kullanım süresi içindeyken abone olursanız kredi kartınızdan çekim hemen yapılır ancak ücretsiz sürenizden kalan süre paketinizin üzerine eklenir.

Güvenlik

Provimes güvenli midir ?

Provimes'in barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede güvenlik sağlanmaktadır. Verileriniz, dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda barındırılmaktadır.

Hesabıma Provimes personeli erişir mi ?

Hayır. Personelimiz sizin hesabınıza ve girdiğiniz verilere erişemez. Teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, vereceğiniz izinle yetkili personelimiz uzaktan erişim ile ilgili verilerinize ulaşır sorunu giderir. Verilerinize erişim sizin yönetiminizdedir.

Verilerim nerede saklanıyor ?

Verilerin depolanması ve yedekleme ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için DGN Teknoloji ile çalışıyoruz. Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük ve düzenli olarak yedeklenmektedir. . Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulama üzerine kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebilirsiniz. Sunucu lisansı kullanan müşterilerimizin veri barındırma için uygun fiziksel ortamı sağlamaları gerekmektedir.

Verilerimi yedekleyebilir miyim ?

Provimes'e girmiş olduğunuz veriler DGN Teknoloji tarafından oluşturulan sanal sunucularda depolanmakta ve her gün yedeklenmektedir. Kendiniz de verilerinizi yedeklemek isterseniz bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından excel formatında dışarı aktararak bilgisayarınızda veya harici bir hard diskte verilerinizin bir kopyasını saklayabilirsiniz. Sunucu lisansı kullanan müşterilerimiz data base yedeklemelerinden kendileri sorumludur.

Kullanıcı Hesabı

Aynı Lisans altında birden fazla şirket takip edebilir miyim ?

Evet, tek bir Provimes lisansı altında birden fazla şirket kullanabilirsiniz. Ayrıca ilgili parametreye bağlı olarak şirket verilerini birbirinden izole edebilir, yetkilendirilmiş kullanıcılar dışında şirket verilerini birbirinden ayırabilirsiniz.

Kullanıcılara farklı seviyelerde yetkilendirme yapabilir miyim ?

Evet. Kullanıcılara istediğiniz bölümler için farklı seviyelerde kullanım yetkisi tanımlayabilirsiniz. Kullanıcılara, Provimes içerisinde yer alan her araç için Yeni Kayıt Ekleme, Silme, Değiştirme, İnceleme yetkilerini verebilirsiniz. Ayrıca yetki grupları oluşturabiirsiniz.

Provimes hesabıma geçmiş verilerimi toplu biçimde girebilir miyim ?

Evet, Provimes'in kullanımı için gerekli olan Personel, Kişi ve Firma bilgisini, Parametreler bölümünden toplu biçimde aktarabilirsiniz.

Provimes'i kullanmamaya karar verirsem o güne kadar girdiğim verileri geri alabilir miyim ?

Uygulamaya girdiğiniz tüm veriler size aittir. Dilediğiniz zaman verilerinizi excel formatında dışarı aktarıp alabilirsiniz.

İşletmeme ait verilerin tutulduğu Provimes hesabının sahibi kimdir ?

Provimes hesabını oluşturan kişi, hesabın aynı zamanda sahibidir. Kullanıcıların yetki seviyelerini, Parametreler menüsünden Kullanıcılar alt menüsünden belirleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama

Provimes mobil uygulaması mevcut mu ?

Provimes mobil uygulaması iOS ve Android'te web uygulamasının tamamlayıcısı niteliğinde mevcuttur.

Mobil uygulama ile ne tür işlemleri gerçekleştirebilirim ?

Provimes Mobil Uygulaması ile; Bildirimlerinizi görebilir, Kendi takviminiz ile birlikte belirlediğiniz beş kişinin takvimine erişebilir, Paylaşımlara ulaşabilir, beğeni veya yorum yapabilir, BiMesaj’da gelen mesajları okuyabilir, yanıtlayabilir veya yeni mesaj oluşturabilir, Tarafınıza atanan görevleri takip edebilir veya yeni görev oluşturabilir, Yeni çalışma bilgisi oluşturabilir ve eski çalışma bilgilerini düzenleyebilir, Personel Albümü ve Adres Defterini görüntüleyebilir, Personelinizin taleplerini mobil uygulamadan yapmasını sağlayabilir, Ziyaretçileriniz takip edebilir, ziyaretçi kodu gönderebilir, Personelinizin Öneri iş aracına, öneride bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Paneller

Ziyaretçi , Toplantı Salonu , Katılımcı vb. Panelleri nasıl temin edebilirim ?

İhtiyacınız olan Panel sayısına uygun Provimes Planı seçtiğinizde Android panel uygulamasını İlgili linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulamayı satın aldığınız herhangi bir android tablete kolaylıkla yükleyebilir ve kullanım ayarlarını yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Copyright © 2019 Provimes Tüm Hakları Saklıdır.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram