Provimes Kurum içi mobil mesajlaşma ne sağlar?

Provimes Kurum içi mobil mesajlaşma ne sağlar?

21/03/2019
Gülay Soydan Pehlevan

Provimes mobil mesajlaşma uygulaması ile kurum içi anlık mesajlaşmayı farklı bir boyuta taşıdı. Bu yazımızda Provimes’in “iş aracı” olarak faydalarını sizler için inceledik.

Kurum içi iletişiminizi kolay ve güvenli hale getirir. Kriptografi teknolojisi sayesinde mesajlarınız ve iletileriniz güvende olur.
Şirket ve departman bazlı otomatik oluşan mesaj gruplarıyla iletişim yönetiminiz kolaylaşır.
Kurum içi kişilerle anlık mesajlaşma sağlanır. Aynı anda birden fazla kişi ile mesajlaşabilmek için sohbet grupları oluşturulabilir.
Kişiler veya gruplar ile doküman paylaşılabilir.
Mobil uygulama ile Android ve IOS tüm mobil cihazlarda kullanılabilir.
Kurum içi mesajlaşma ile şirket dokümanları güvenle paylaşılır
Bugün otomotivden tekstile, eğitimden sağlığa her alanda çoğu şirket kurum içi iletişimini aslında sohbet amaçlı geliştirilen popüler mesajlaşma uygulamalarıyla sağlıyor. Bu da beraberinde çeşitli riskler getiriyor. Örneğin, mesaj grubunuzda bulunan bir çalışan işten ayrılıyor. Doğal olarak ilk işiniz eski çalışanınızı gruptan çıkarmak oluyor. Peki, sizce bu yeterli mi? Tabii ki hayır… O güne kadar grupta yapılan şirketle ilgili tüm paylaşımlar eski çalışanınızın akıllı telefonunda kayıtlı kalıyor. Yani şirket mahremiyeti ihlali yaşanıyor. İş aracı olarak geliştirilen Kurum içi mesajlaşma’da böyle bir güvenlik açığı yok. Herhangi bir çalışanın şirket ile ilişiği kesildiğinde Kurum içi mesajlaşma’ın şifreleri kapatılıp geriye dönük tüm paylaşımlara erişimi engelleniyor.

Kurum içi mesajlaşma ile iş ve özel mesajlar birbirine karışmıyor
Mesaj gruplarında bazı kazalar olmuyor değil. Mesela dışarıda çok eğlenceli saatler yaşadığınız bir akşamı düşünün. Birkaç çılgın fotoğraf çekilip yakın arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz. O da ne? Fotoğrafı arkadaşınız yerine yanlışlıkla şirket mesaj grubuna yolluyorsunuz. İşte, Kurum içi mesajlaşma sizi bu hatalardan koruyor. Kurum içi paylaşımlar haricinde kullanılmadığı için olası karışıklıkları önlüyor.

Sosyal medyada paylaşın
© 2019 Provimes Tüm Hakları Saklıdır. | E-Posta: info@provimes.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram